Česká republika-Italie

Autor: Vangor | Zveřejněno: čtvrtek 25. března 2021 | 41x

Mistrivství Evropy U21

Je to dobrý začátek českého mužstva na turnaji, který společně pořádají Slovinsko s Maďarskem.

V sobotu hrají čeští mladíci se Slovinci a příští úterý proti Španělům.

Češi musí být za bod v úvodním duelu rádi. Nebyli lepším týmem, měli jen pár možnosti ke vstřelení branky, naopak soupeř měl několik vyložených šancí, z toho tři tutovky v samém závěru.

K remíze pomohli českému výběru sami Italové. Bohorovností, nedisciplinovaností a vlastním gólem, když v 75. minutě Maggiore strčil hlavu do stříleného centru Karabce. Nedokázal míč odvrátit, ale krásně ho umístil do horního rohu brány.

I když vzápětí Tonali, hvězda z AC Milán, šlápl na ležícího Šašinku a dostal červenou kartu, měli Italové příležitosti na vítězný gól. Čechy podržel brankář Jedlička, jindy soupeř pálil těsně vedle.

A další štěstí že nizozemský sudí neposoudil Šulcův obranný skluz ve vápně na penaltu.

Frustrovaní Italové přišli ještě o stopera Marchizzu, který v nastavení dostal za faul druhou žlutou kartu.

Italové vedli od 31. minuty. Šlo o nenápadnou akci, po Šulcově ztrátě míče u postranní čáry u poloviny hřiště bleskově zaútočili.

Obránci ustupovali, následovala kolmice mezi stopery Krejčího s Chalušem, Scamacca byl u míče o krok dřív než třetí stoper Vitík, obešel brankáře Jedličku a z úhlu střílel do prázdné brány.

Po půlhodině byl definitivně utlumen aktivní nástup českých mladíků, kteří do turnaje vstoupili s elánem, nadšením. Měli první velkou šanci, po standardní situaci, kdy Krejčí přiťukl míč hlavou k Lingrovi, ale proti jeho dorážce skvěle zasáhl italský gólman.

I když byl Lingr v ofsajdu, gól by platil, na Euru totiž není k dispozici videoasistent.